REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉKY 2022

Levným hypotečním úvěrům už odzvonilo

Refinancování hypotéky už neznamená získání nové levnější hypotéky s nižší úrokovou sazbou. Refinancování v roce 2022 znamená sehnat hypotéku s co nejnižším navýšením.

Když končí fixace hypotéky

Na výrazné zdražení hypotéky se musíte připravit nejenom vy, kteří si chcete pořídit nové bydlení, ale také vy, kterým letos končí doba fixace úrokové sazby hypotéky. Dle hypotečních specialistů se mohou úrokové sazby zvýšit až na 8 % ročně a měsíční splátky tím zvednout až na dvojnásobek. Spolu s extrémním nárůstem cen energií to může být pro rodinný rozpočet velké zatížení, které nemusí každá rodina zvládnout.

Jak refinancovat hypotéku v dnešní době

Zafixujte úrok co nejdříve, vyplatí se to

Novou úrokovou sazbu si s bankou můžete vyjednat klidně i dva roky před koncem fixního období. Letos se tento chytrý krok rozhodně vyplatí. Ušetřit můžete i tisíce korun měsíčně.

Porovnejte nabídku více bank

Nespoléhejte pouze na nabídku své banky. Porovnejte nabídky více bank a začněte s nimi vyjednávat. Máte-li dobrou bonitu, vaše šance na výhodnější úrok se vám jen zvýší.

Využijte služby hypotečního poradce

Pro nalezení nejvýhodnější úrokové sazby je dobré využít služeb hypotečního poradce. Poradci porovnávají aktuální úrokové sazby více bank a můžou nabídnout i různé akce či slevy.

Refinancování se zvýhodněným úrokem

Některé banky nabízejí hypotéku na úsporné bydlení. Kupujete nebo rekonstruujete nemovitost v energetické třídě „A“ či „B“? Odmění vás i zvýhodněným úrokem.

Když nejsou peníze

na splátku hypotéky

I špatná finanční situace, která se jeví na počátku jako neřešitelná, může mít řešení s dobrým koncem. Zpětný výkup nemovitostí bez ztráty bydlení může být řešením.

Výkup
bez realitky

Peníze máte ihned bez čekání. Navíc ušetříte až 4 % obvyklé provize realitní kanceláře.
  Mám zájem

Výkup
s hypotékou

Když skončí fixace úrokové sazby hypotéky a nová splátka je nad vaše možnosti.
  Mám zájem

Výkup
s nájmem

Výkup s možností zůstat v nájmu a garancí zpětného odkupu do vašeho vlastnictví.
  Mám zájem

Hypoteční
kalkulačka

Stačí zadat pár údajů a hypoteční kalkulačka vám ihned vypočte měsíční splátku.
  Vypočítat

Co znamená refinancování

Refinancovat hypotéku znamená nahradit stávající hypoteční úvěr novým úvěrem od jiné banky. Refinancování se většinou provádí před koncem fixace úrokové sazby v situaci, kdy nová banka vám dokáže nabídnout nový hypoteční úvěr s výhodnějšími podmínkami než ta původní.

Hypoteční úvěr můžete refinancovat i několik let dopředu před ukončením fixace! Je to chytrý krok, který vám ušetří nemalé peníze. Lidé tuto možnost často využívají v případě, kdy se očekává nárůst úrokových sazeb.

Polovina českých bank umožní refinancovat úvěr dva roky dopředu. Komerční banka jde se svou nabídkou ještě dál a umožní refinancovat hypotéku až 3 roky před koncem fixace úrokové sazby!

Máte dotaz nebo potřebujete jen poradit?
Zašlete nám na vás telefonní kontakt a my vám zavoláme zpět.
Souhlas se zpracováním osobních údajů
Abychom vás mohli kontaktovat, uložíme si vaše telefonní číslo maximálně na dobu 6 měsíců. O svá data se nemusíte bát, slouží pouze pro vaše kontaktování. Data zásadně neposkytujeme třetím stranám. Více o tom, jak pracujeme s vašimi daty, si můžete přečíst zde.

Levným hypotékám už odzvonilo

Doba levných hypoték, které využívaly mladé rodiny, je už minulostí. Úrokové sazby hypoték míří stále nahoru a zvyšují měsíční splátku úvěru o tisíce korun. Spolu s nárůstem cen energií se vlastní bydlení stane pro mnoho rodin nedostupným.

Rychlý nárůst sazeb má za následek skokové snížení zájmu o nové hypoteční úvěry. Očekává se, že toto výrazné ochlazení hypotečního trhu bude pokračovat delší dobu. Stále více rodin nedosáhne kvůli rostoucím úrokům a novým pravidlům na tak vysokou hypotéku, kterou by k nákupu nemovitosti potřebovala.

Nájemní bydlení

Nájemní bydlení je standardem dnešní doby. Bydlet v nájmu není žádná ostuda. Pro nájemníka to může být z různých důvodů velmi výhodné.

Málo lidí si uvědomuje, jak nákladné je nemovitost vlastnit. Platit se musí hypotéka, pojištění, všechny fondy oprav apod.

ČASTÉ DOTAZY


Kdy refinancovat hypotéku?

KB umožnuje refinancovat hypotéku i tři roky dopředu. Ostatní banky většinou umožní refinancovat hypoteční úvěr dva roky před koncem fixace hypotéky. Chytrým krokem je si nechat zafixovat úrok již nyní. Přepokládá se, že úroková sazba se koncem roku 2022 přehoupne přes hranici 8 % ročně

Za jak dlouho vyřídíte refinancování?

Průměrná doba refinancování hypotéky trvá okolo 3 týdnů. Vyřízení hypotéky na rekonstrukci trvá okolo 5 týdnů a na stavbu domu trvá vyřízení nejdéle, a to až 7 týdnů.

Co je refinancování hypotéky?

Refinancovat hypotéku znamená převést ji do jiné banky, za výhodnějších podmínek, než je vám schopna nabídnout původní banka. V praxi to probíhá tak, že nová banka za vás předčasně vyplatí původní hypotéku a poskytne vám výhodnější hypoteční úvěr ve stejné výši nebo navýšený o další částku na rekonstrukci. Refinancováním získá banka nového klienta a vy zase výhodnější podmínky než u původní banky.